Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Wydarzenia

Centrum Prawa Firm Rodzinnych organizuje cykl seminariów pt. „Wealth Management: Private Foundations – Comparative Perspective”. Seminaria te ściśle wiążą się tematycznie z obszarem działalności naukowej Centrum. Spotkania te odbywają się od 2023 r. w ramach projektu badawczego „Niewidzialna ręka spadkodawcy. Fundacja prywatna jako narzędzie wielopokoleniowego decydowania o losach majątku po śmierci” finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki i realizowanego na Uniwersytecie Warszawskim przez członków i współpracowników Centrum.

Najbliższe seminarium odbędzie się w poniedziałek 16 grudnia 2024 r. o godz. 14:30 czasu polskiego. Prelegentką będzie pani Bonnie Leung kierująca Master of Family Wealth Management Programme na Uniwersytecie Hongkońskim z wystąpieniem pt. „Family Wealth Management: A Hong Kong Perspective”. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie wydarzenia.

Dotychczas seminaria prowadzili następujący prelegenci:

  1. Prof. Alexandra Butterstein (Uniwersytet Liechtensteiński) z wystąpieniem na temat fundacji prywatnych w prawie liechtensteińskim, 23.01.2023 r. (więcej informacji tutaj).
  2. Mec. Vincent Pfammatter (Genewskie Centrum do spraw Filantropii na Uniwersytecie Genewskim) z wystąpieniem na temat fundacji prywatnych w prawie szwajcarskim, 21.02.2023 r. (więcej informacji tutaj).
  3. Dr Christian Bochmann (Centrum Prawa Przedsiębiorstw Rodzinnych w Bucerius Law School w Hamburgu) z wystąpieniem na temat fundacji prywatnych w prawie niemieckim, 6.03.2023 r. (więcej informacji tutaj).
  4. Prof. Martin Schauer (Uniwersytet Wiedeński, Uniwersytet Masaryka w Brnie) z wystąpieniem na temat fundacji prywatnych w prawie austriackim, 21.03.2023 r. (więcej informacji tutaj).
  5. Dr Tomasz Klimek (radca prawny w Austrii i Polsce, notariusz w Liechtensteinie) z wystąpieniem na temat praktycznych aspektów funkcjonowania fundacji prywatnych w Austrii i Liechtensteinie, 17.10.2023 r. (nagranie wystąpienia i dyskusji dostępne tutaj).
  6. Prof. Andrzej Kidyba (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) z wystąpieniem na temat podobieństw i różnic między fundacją a fundacją rodzinną w prawie polskim, 8.04.2024 r. (nagranie wystąpienia i dyskusji dostępne tutaj).
  7. Dyr. Bonnie Leung (Chinese University of Hong Kong) z wystąpieniem pt. „Family Wealth Management: A Hong Kong Perspective”, 16.12.2024 r. (nagranie wystąpienia i dyskusji dostępne tutaj).
  8. Mec. Patricia Woo (partnerka w kancelarii Squire Patton Boggs) z wystąpieniem pt. „Family Trusts: Comparative Legal and Psychological Perspectives”, 18.02.2025 r. (nagranie wystąpienia i dyskusji dostępne tutaj).
  9. Prof. Susanne Kalss (Uniwersytet Ekonomiczny w Wiedniu) z wystąpieniem na temat austriackiej regulacji fundacji prywatnych, 10.03.2025 r. (nagranie wystąpienia i dyskusji dostępne tutaj).

Ponadto 20 lutego 2024 r. odbyło się 21. Otwarte Posiedzenie Naukowe Katedry Prawa Handlowego UW, podczas którego prof. Anne Sanders z Uniwersytetu w Bielefeldzie przedstawiła prezentację pt. „European Foundation Law in Comparative Perspective” (nagranie wystąpienia i dyskusji dostępne tutaj).