Wydarzenia

Już wkrótce znajdą tu Państwo informacje o wydarzeniach organizowanych przez Centrum Prawa Firm Rodzinnych UW. Kalendarz nadchodzących wydarzeń można wyświetlić tutaj.

Tymczasem zapraszamy na zbliżające się XXIII Otwarte Posiedzenie Naukowe Katedry Prawa Handlowego UW (16 października 2024 r.) dotyczące elastycznego prawa handlowego – referat w języku angielskim wygłosi p. prof. Lutz-Christian Wolff (Chinese University of Hong Kong). Więcej informacji tutaj.

Zachęcamy też do zapoznania się z serią seminariów pt. „Wealth Management: Private Foundations – Comparative Perspective”. Seminaria te ściśle wiążą się tematycznie z obszarem działalności naukowej Centrum. Organizują je członkowie i współpracownicy Centrum w ramach projektu badawczego „Niewidzialna ręka spadkodawcy. Fundacja prywatna jako narzędzie wielopokoleniowego decydowania o losach majątku po śmierci” finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki i realizowanego na Uniwersytecie Warszawskim. Dotychczas seminaria prowadzili następujący prelegenci:

1. Prof. Alexandra Butterstein (Uniwersytet Liechtensteiński) z wystąpieniem na temat fundacji prywatnych w prawie liechtensteińskim, 23.01.2023 r. (więcej informacji tutaj).
  2. Dr Vincent Pfammatter (Genewskie Centrum do spraw Filantropii na Uniwersytecie Genewskim) z wystąpieniem na temat fundacji prywatnych w prawie szwajcarskim, 21.02.2023 r. (więcej informacji tutaj).
  3. Dr Christian Bochmann (Centrum Prawa Przedsiębiorstw Rodzinnych w Bucerius Law School w Hamburgu) z wystąpieniem na temat fundacji prywatnych w prawie niemieckim, 6.03.2023 r. (więcej informacji tutaj).
  4. Prof. Martin Schauer (Uniwersytet Wiedeński, Uniwersytet Masaryka w Brnie) z wystąpieniem na temat fundacji prywatnych w prawie austriackim, 21.03.2023 r. (więcej informacji tutaj).
  5. Dr Tomasz Klimek (radca prawny w Austrii i Polsce, notariusz w Liechtensteinie) z wystąpieniem na temat praktycznych aspektów funkcjonowania fundacji prywatnych w Austrii i Liechtensteinie, 17.10.2023 r. (nagranie wystąpienia i dyskusji dostępne tutaj).
  6. Prof. Andrzej Kidyba (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) z wystąpieniem na temat podobieństw i różnic między fundacją a fundacją rodzinną w prawie polskim, 8.04.2024 r. (nagranie wystąpienia i dyskusji dostępne tutaj).

Ponadto 20 lutego 2024 r. odbyło się 21. Otwarte Posiedzenie Naukowe Katedry Prawa Handlowego UW, podczas którego prof. Anne Sanders z Uniwersytetu w Bielefeldzie przedstawiła prezentację pt. „European Foundation Law in Comparative Perspective” (nagranie wystąpienia i dyskusji dostępne tutaj).